Geneeskundige verklaringen
Een geneeskundige verklaring is een schriftelijke verklaring die een oordeel bevat over een patiënt en over de (medische) geschiktheid of ongeschiktheid van een patiënt om bepaalde dingen wel of niet te doen. Als behandelend arts mag je geen geneeskundige verklaring afgeven over eigen patiënten. Onze beroepsgroep, de KNMG, heeft hier een toelichting (toelichting(opent in nieuw tabblad)) over opgesteld.
Schengen verklaring
Uw eigen huisarts mag wel een Schengen-verklaring voor u ondertekenen, indien de huisarts de voorschrijver is van uw medicatie. Dit mag wel, omdat het gaat om feitelijke medische informatie en niet om een waardeoordeel over je patiënt. U kunt uw Schengen verklaring voor een gedeelte zelf invullen en digitaal versturen via Mijngezondheid.net of via de App MedGemak. Wij zullen er dan voor zorgen dat de rest ingevuld en ondertekend wordt. U kunt het dan weer bij ons komen ophalen.
Het invullen van een Schengen-verklaring is geen medische zorg en wordt daarom niet vergoed door de zorgverzekeraar. Wij vragen hier een vergoeding voor.
De kosten zijn : € 15,93
Dit kunt u per pin of contant voldoen bij de assistente.
Rijbewijskeuring
Als uw rijbewijs verloopt op of na uw 75e verjaardag, moet u eerst een keuring ondergaan voordat u het rijbewijs kunt verlengen. Ook als u jonger bent dan 75 jaar, heeft u in sommige gevallen een medische keuring nodig voor het aanvragen of verlengen van het rijbewijs.
Wij doen deze keuringen WEL voor onze eigen patiënten, NIET voor patiënten buiten onze praktijk.
Wij doen geen keuringen voor het groot rijbewijs.
De kosten zijn : € 50,-
Dit kunt u per pin of contant voldoen bij de assistente.
Het is belangrijk dat u de brief van de CBR met de code erop meeneemt. Anders kan de keuring niet doorgaan.
Opvragen medische informatie door derden
Het kan zijn dat er een traject loopt met een bedrijfsarts, het UWV of bijvoorbeeld een advocaat. Als zij medische informatie op willen vragen bij uw huisarts, dienen zij een schriftelijk toestemmingsformulier van u te hebben. De huisarts zal dan een brief maken, met de antwoorden op de vragen die zij stellen. We versturen de brief altijd eerst naar u toe, zodat u ook weet wat er gestuurd wordt. Als het niet helemaal klopt, heeft u een week de tijd ons dat kenbaar te maken. Bij geen bericht van uw kant, sturen we het op naar degene die informatie heeft aangevraagd.
De huisartspraktijk accepteert enkel digitale verzoeken tot het opvragen van medische gegevens. Verzoeken die via de post worden verstuurd worden niet beantwoord.
De gewenste medische informatie kan via onderstaande gegevens worden opgevraagd. Daarbij ook graag de facturatie gegevens meesturen.
Contactgegevens voor derden voor het opvragen van medische informatie:
(edifact) 500137934@lms.lifeline.nl